Peter_smartphone_bike

Aplikacje zdrowotne zmniejszają ryzyko chorób

Aplikacje na smartfony dla ciała, umysłu i duszy

Dlaczego z wiekiem mamy tendencję do stawania się wolniejszymi i wygodniejszymi? Komfort związany z wiekiem może mieć wiele przyczyn: Wcześniej istniejące warunki, problemy z wagą lub bólem lub obawy o upadek są uważane za wspólne wyzwalacze. Jednak z wiekiem aktywny tryb życia staje się coraz ważniejszy zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. W dobie inteligentnych urządzeń, osoby starsze są obecnie wspierane przez aplikacje witalne, aby robić codzienne postępy .

Podejmowanie nowych "wyjazdowych" kroków z aplikacją richten

Wiele badań wskazuje, że regularne ćwiczenia fizyczne mogą w ogromnym stopniu przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia i dodać lat życia – nawet jeśli ludzie zaczynają ćwiczyć dopiero w starszym wieku. Stawanie się aktywnym to jednak nie tylko dodawanie kolejnych lat do życia, ale także jednoczesne nadawanie tym latom większej zawartości. Australijskie badanie* informuje o wartości aplikacji zdrowotnych, szczególnie w kontekście zdrowia osób starszych. Aplikacje, z których część jest dostępna bezpłatnie, należą obecnie do standardowego wyposażenia każdego smartfona/zegarka i zachęcają do aktywności fizycznej nie tylko młodsze pokolenia, ale także seniorów. Według badań, zwiększają one liczbę kroków wykonywanych dziennie średnio o 2 tysiące. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów, cukrzycy i chorób układu krążenia.

Biorąc pod uwagę szeroki i coraz większy zasięg smartfonów i trackerów, nawet niewielkie zwiększenie aktywności fizycznej może prowadzić do znacznej poprawy zdrowia.

Smartwatche jako urządzenia napędzające ruch i zdrowie

Specjalne zegarki awaryjne z funkcjami życiowymi są, zwłaszcza dla seniorów, kluczem do aktywnego i bezpiecznego zarazem stylu życia – zwłaszcza, że często zapominają oni o swoim smartfonie. Zegarek awaryjny JAMES wspiera osoby starsze poprzez pomiar pulsu i ciśnienia krwi, a także krokomierz. Wszystkie wartości zdrowotne są natychmiast dostępne w powiązanej aplikacji JAMES APP dla osób noszących zegarek i bliskich. W ten sposób można szybko reagować na odchylenia i zapobiegać potencjalnym zagrożeniom.

Wystarczająca ilość ćwiczeń zwiększa energię, utrzymuje osobistą niezależność i chroni ciało i duszę. Zegarek awaryjny JAMES czuwa nad zdrowiem i samopoczuciem swoich podopiecznych niczym cyfrowy anioł stróż.

*Dane dotyczące badania: https://thepulse.org.au/2020/12/22/fitness-trackers-do-help-increase-activity-study/