Zegary awaryjne wyjaśnione w prosty sposób
Cyfrowi asystenci są już mocno zakorzenione w naszym codziennym życiu. Jednak nowe technologie pozwalają cieszyć się wyższym standardem życia nie tylko młodszym, ale teraz także starszym pokoleniom. Ci ostatni korzystają z oprogramowania zorientowanego na AAL (active & assisted living) i przyjaznych dla użytkownika inteligentnych urządzeń. Systemy aktywnego życia wspomaganego, takie jak
JAMES
wspierać seniorów w codziennych zadaniach, budować zaufanie do nowych technologii, a nawet ratować życie w nagłych wypadkach. Jednocześnie ułatwiają rutynę pielęgnacyjną zaniepokojonym krewnym i profesjonalnym organizacjom opiekuńczym.


Co?
Zegarki awaryjne często określane są również jako zegarki bezpieczeństwa lub bransoletki alarmowe. W większości przypadków odnosi się to jednak do podobnie zaprojektowanych urządzeń mobilnych, które mają ten sam cel: niezawodnie chronić swoich użytkowników w codziennym życiu i w razie potrzeby wzywać pomoc.
Choć wielu seniorów posiada już telefon komórkowy lub smartfon, nie zawsze jest on pod ręką, a wychodząc z domu często się o nim zapomina. W związku z tym osoba potrzebująca pomocy często nie jest w stanie wykonać ratunkowego telefonu alarmowego.
Zegarki SOS oferują takie rozwiązanie. Nowe modele są noszone na nadgarstku i wyglądają jak nowoczesne smartwatche. Dodatkowo oferują swoim użytkownikom przyjemny komfort noszenia. Większość zegarków posiada przycisk alarmowy oraz precyzyjne śledzenie GPS. W ten sposób zapewniają one również najlepszą ochronę podczas podróży.
Dlaczego?
Bezpieczeństwo, zdrowie i społeczność
Każdy chce dla swoich starszych członków rodziny życia charakteryzującego się bezpieczeństwem, zdrowiem i wspólnotą. Przy wypełnianiu tych podstawowych elementów nie wolno jednak pomijać wolności i samostanowienia, zwłaszcza że jest to zasadniczy element utrzymania jakości życia, do której przywykły osoby starsze.
W tym kontekście dumnie prezentują się SMARTWATCHES, które oprócz szykownego wyglądu posiadają funkcje ratujące życie, takie jak przycisk alarmowy, czujniki upadku, GPS, aplikacje zdrowotne itp.






Jak?
Pomoc jest na wyciągnięcie ręki
Większość zegarów awaryjnych posiada co najmniej jeden przycisk alarmowy. Jest on często dyskretnie umieszczony na nowszych konstrukcjach i jest łatwy do uruchomienia: wystarczy nacisnąć czerwony przycisk przez około trzy sekundy, aby wysłać SOS (
Przycisk wezwania pomocy JAMES S6
). Oprócz funkcji alarmowej, wiele modeli integruje systemy śledzenia GPS, które lokalizują pozycję użytkownika zegarka w nagłym wypadku i wysyłają ją za pośrednictwem APP / SMS / WEBPORTAL do krewnych użytkownika, centrum powiadamiania ratunkowego lub organizacji opieki. Upoważnieni pomocnicy są więc w stanie szybko zlokalizować i uratować poszkodowanego.
Oprócz aktywnego wzywania pomocy, niektóre modele umożliwiają również korzystanie z czujników bezczynności, które okazują się ratunkiem zwłaszcza w razie wypadku lub upadku. Czujniki upadku wykrywają nietypowe fazy spoczynku użytkownika zegarka i automatycznie uruchamiają alarm w przypadku przedłużającego się bezruchu. Z pomocą technologii można zapobiec scenariuszom grozy, takim jak wielogodzinne oczekiwanie na pomoc lub zbyt późne odnalezienie poszkodowanego. Oprócz aktywnego wzywania pomocy, niektóre modele umożliwiają również pasywne, czyli automatyczne, sygnalizowanie alarmów.
Wykrywanie bezczynności w przypadku wypadków i upadków
Ochrona przed ucieczką dla osób z lekkim otępieniem
Rytm życia
utrzymać ich Zabezpieczenie przed ucieczką zabezpiecza pacjentów z demencją za pomocą niewidzialnego pola ochronnego, które można indywidualnie regulować. Na przykład wokół miejsca zamieszkania użytkownika zegarka określono strefę ruchu wynoszącą około 300 metrów. Po przekroczeniu tej strefy zegarek wysyła automatyczny sygnał SOS incl. Pozycja GPS dla upoważnionych pomocników.
Które?
Ustalenie, która opieka doraźna jest odpowiednia dla Ciebie lub Twojej bliskiej osoby, często nie jest takie proste. Przed podjęciem decyzji należy zastanowić się nad indywidualnymi wymaganiami użytkownika zegarka:
A co z jego stylem życia? Czy on mieszka sam? Czy zegarek powinien być wodoodporny? Czy lubi chodzić na spacery, czy grozi mu upadek lub czy zauważalne są już skłonności do chodzenia związane z demencją**?
Kiedy już mamy jasność co do potrzeb przyszłego użytkownika, tym łatwiej jest zdecydować się na model.


Bezpieczne wsparcie decyzyjne
Kliknij na poniższy link, aby uzyskać więcej informacji o JAMES lub przejść do przeglądu produktów zegarków do telefonów alarmowych JAMES.
Życzymy Państwu i Państwa bliskim powodzenia w podejmowaniu decyzji oraz dużego poczucia bezpieczeństwa.
* Badanie przeprowadzone przez Statistics Austria. Link do badania
** Definicja pojęcia “tendencja do uciekania”: tendencja do uciekania była kiedyś nazywana tendencją ucieczkową – ponieważ osoby nią dotknięte podążają za wewnętrznym popędem i uciekają. Tymczasem jednak wiadomo, że pacjenci nie chcą po prostu “uciec”, ale wyruszają w drogę z jakimś celem.