Christine_Notarzt_MEDEA_2

Medea ratuje życie dzięki najwyższej jakości

Razem z MEDEA, lekarz medycyny ratunkowej Christine ratuje życie

Christine (37) jest lekarzem pogotowia i codziennie ratuje życie. W związku z tym wie, że w sytuacjach kryzysowych ważną rolę odgrywa czas i sprawne zarządzanie misją. Pomimo jej wiedzy, niektóre misje ratunkowe są utrudnione przez czynniki opóźniające czas, takie jak nieuporządkowane przekazywanie informacji – na przykład do odpowiedniego szpitala docelowego. Jako lekarz z pasją, Christine chce, aby jej pacjenci otrzymali wszechstronną opiekę na najwyższym poziomie. Dotyczy to nie tylko leczenia ran, objawów itp. ale także organizacyjnego toku pracy (przygotowanie i leczenie pacjenta w szpitalu, obowiązek protokolarny itp.) za kulisami akcji ratunkowej. Od kiedy wprowadzili nowy system dokumentacji MEDEA , praca i zarządzanie znacznie się poprawiły.

MEDEA obiecuje najwyższą jakość pracy

MEDEA jest mobilnym oprogramowaniem do prowadzenia dokumentacji i została opracowana specjalnie dla lekarzy medycyny ratunkowej i ratowników medycznych. System wspiera i przyspiesza zarówno akcję ratunkową, jak i późniejszą opiekę w szpitalu: za pomocą oprogramowania optymalizowany jest dwukierunkowy przepływ informacji zabezpieczonych cyfrowo między lekarzem pogotowia a szpitalem docelowym i w ten sposób uruchamiany jest ciągły łańcuch informacyjny, który rozciąga się od zaalarmowania Czerwonego Krzyża do rozliczenia z kasą chorych.

Od tej pory Christine jest w stanie szybko i precyzyjnie rejestrować wszystkie istotne z medycznego punktu widzenia dane na swoim laptopie/tablecie bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Oprócz danych osobowych pacjenta, zapisuje on również objawy, leki i wszystkie podjęte wstępnie środki. MEDEA otworzyła nowe możliwości zarządzania jakością dla Christine i jej ratowników medycznych. System tak bardzo jej się spodobał, że natychmiast poleciła go swoim przyjaciołom i kolegom w Niemczech, zwłaszcza że innowacyjne oprogramowanie można łatwo dostosować do danego protokołu krajowego.