Senior woman gardening on beautiful spring day

Pomoc dzięki zegarkowi z funkcją wykrywania upadku

Elfriede używa urządzenia do wzywania pomocy JAMES S6 z czujnikiem upadku.

Elfriede (75 lat) od śmierci męża samotnie zajmuje się swoim dużym ogrodem. Jej ulubioną rzeczą do pracy jest nowa grządka warzyw. Jednak dwa tygodnie temu doznała wstrząsu mózgu, ponieważ upadła podczas prac w ogrodzie. Do momentu znalezienia jej przez kuzyna Piotra minęły prawie cztery godziny, podczas których leżała bezradnie na ziemi w bólu.

Peter nosi już zegarek awaryjny JAMES, a teraz wyposażył również Elfriede w jeden z inteligentnych zegarków awaryjnych. Jeśli Elfriede ponownie upadnie, może wysłać alarm do Petera i innych pomocników poprzez swój nowy smartwatch:

Wystarczy krótkie naciśnięcie czerwonego przycisku, aby uzyskać pomoc. Jeśli dojdzie do najgorszego, do zegara można zarezerwować także taryfę dodatkową(STURZ & DEMENZ) z czujnikiem walizkowym. Jeśli więc Elfriede nie rusza się przez wyjątkowo długi czas, JAMES powiadamia o nagłym wypadku. Zapobiega to bolesnemu utrzymywaniu się na ziemi po upadkach, omdleniach czy problemach z krążeniem.

Podczas oczekiwania na pomoc Elfriede łączy się ze swoimi bliskimi za pomocą połączenia głosowego. Od teraz więc ogrodnik amator nie musi się obawiać, że będzie musiał sam przechodzić przez takie awaryjne sytuacje.

Ponieważ Elfriede nosi JAMES na nadgarstku, czuje się bezpiecznie przez całą dobę – jej bliscy również są spokojni. Szczególnie podoba jej się projekt skrzynki na telefony alarmowe.

Wygląda jak wymyślny smartwatch.