Peter_Susanne_dancing

Smarthomes dla seniorów

Nie każcie przyszłości dłużej czekać.

Takie pojęcia jak cyfryzacja i innowacyjne technologie są już mocno zakorzenione w naszej świadomości. Zmienia się jednak nie tylko nasze słownictwo, ale także najbliższe otoczenie. Obecny trend przekształcania własnego domu w wspierający codzienność smarthome z inteligentnymi systemami wspomagającymi – takimi jak Alexa firmy Amazon – jest już rozpowszechniony wśród młodszych pokoleń, a obecnie stopniowo dociera także do starszych grup ludzi.

Choć wielu seniorów wciąż sceptycznie podchodzi do innowacyjnych technologii, inteligentne systemy wspomagające mogą sprawić, że życie we własnych czterech ścianach stanie się łatwiejsze, wygodniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze w dłuższej perspektywie. Jako inteligentny system powiadamiania ratunkowego, JAMES może być łatwo zintegrowany z codziennym życiem osób starszych i oferuje szereg funkcji ułatwiających życie dzięki swoim komponentom. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby “wprowadzić się” do własnego smarthome, a tym samym do ery cyfrowej.

Rodzina Kernów Mieszka w inteligentnym domu.

Piotr ma 73 lata i od kilku lat mieszka sam w swoim dużym domu. Dotychczas samodzielnie wykonywał codzienne czynności, ale mimo regularnych ćwiczeń Piotr nie jest już tak zwinny jak jeszcze kilka lat temu. Seniorowi dokuczają bóle kręgosłupa. Syn Petera, Gerhard, mieszka z rodziną w inteligentnym mieszkaniu w Wiedniu i jest entuzjastycznie nastawiony do zalet nowych technologii. Po namowie syna, Piotr teraz również postanowił przekształcić swój dom w smarthome.

Od teraz JAMES i Alexa (Amazon) zapewnią większe bezpieczeństwo i komfort. Nowo podłączony do sieci smarthome AAL(active and assisted living) ułatwia Peterowi codzienne życie, automatyzując żmudne lub uciążliwe codzienne zadania poprzez sterowane cyfrowo rutyny, tworząc w ten sposób więcej czasu wolnego i komfortu:

Oprócz wszechogarniającej optymalizacji domu Alexa(podłączenie do sieci i sterowanie światłem, temperaturą w pokoju, muzyką i telewizją, ekspresem do kawy, robotem do koszenia trawy itp.), JAMES ułatwia życie Petera dzięki mobilnemu domowemu połączeniu alarmowemu, wideotelefonii, pomiarowi i ocenie parametrów życiowych, a także przypomnieniom o zażyciu ważnych leków i wielu innym.

Dzięki niezrównanemu duetowi pomocników JAMES i Alexa, życie Petera zmieniło się od podstaw: Żyje teraz pod znakiem JAMESOWYCH obszarów podstawowych BEZPIECZEŃSTWA, ZDROWIA i SPOŁECZEŃSTWA i dzięki temu ma więcej czasu i energii dla rodziny i przyjaciół.

Zalety inteligentnego domu AAL w skrócie

Nowy komfort życia

Na przykład usługi cyfrowe, które są połączone w sieć z meblami i urządzeniami gospodarstwa domowego (klimatyzatory, ekspresy do kawy, roboty domowe, basenowe i koszące itp.) i mogą być sterowane za pomocą poleceń głosowych, zapewniają bardziej komfortowe życie.

Zdrowie

Pedometry, wagi, monitory cukru i ciśnienia krwi itp. połączone z aplikacjami lub urządzeniami inteligentnymi mogą pomóc w śledzeniu ważnych danych dotyczących zdrowia i zlecić ich profesjonalną ocenę. JAMES Vital Sensors, w połączeniu z JAMES Tablet, pozwalają na przeglądanie i wyjaśnianie osobistych parametrów życiowych przez wykwalifikowaną pielęgniarkę (usługa opcjonalna). Dodatkowo, zoptymalizowana pod kątem wieku funkcja wideotelefonii tabletu JAMES umożliwia konsultację z personelem pielęgniarskim i lekarzami w dowolnym momencie.

Rozrywka

Izolacja i nuda? Nie z JAMESEM!
Inteligentny system powiadamiania ratunkowego to główny przedmiot zainteresowania firmy JAMES. Niemniej jednak, powiązane ze sobą obszary społeczności i rozrywki w ogromnym stopniu przyczyniają się do ogólnego dobrego samopoczucia osób starszych. Automatyzacja własnego domu otwiera zupełnie nowy wymiar rozrywki. Na przykład systemy wspomagania umożliwiają centralne sterowanie telewizorami, światłami, głośnikami, roletami itp. Dzięki przyjaznemu dla wieku oprogramowaniu, Tablet JAMES oferuje również proste opcje komunikacji (wideotelefonia, połączenie głosowe, czat) z rodziną, przyjaciółmi i profesjonalistami, jak również różnorodne gry i usługi internetowe (YouTube, cyfrowa gazeta, radio, itp.).

Bezpieczeństwo

Para jak żadna inna – JAMES spotyka Alexę!
Smart Homes gwarantują w ten sposób optymalną ochronę dla swoich mieszkańców. Dzięki wyjątkowemu połączeniu JAMES i Alexy własny dom staje się jeszcze bezpieczniejszy: mobilny telefon alarmowy JAMES po naciśnięciu przycisku staje się domowym telefonem alarmowym przez polecenie głosowe z pomocą Alexy :“Alexa, JAMES! “.