blood_pressure

Telemedycyna i seniorzy

Telemedycyna jako model przyszłości

Elfriede ma 75 lat i mieszka sama w swoim dużym wiejskim domu. Choć nadal jest bardzo sprawna i zwinna, ostatnio cierpi na niskie ciśnienie krwi i zmęczenie. Do tej pory prowadziła dokładne zapisy wartości pulsu i ciśnienia krwi, a swoje notatki przedkładała swojemu lekarzowi. Pisanie protokołów z coraz częstszych wizyt u lekarza jest dla niej jednak coraz bardziej nużące. Zwłaszcza, że ona również mieszka na wsi i droga do gabinetu jej lekarza jest stosunkowo długa.

Przyjaciółka i była opiekunka poleciła jej Tablet JAMES i Czujniki Witalności. Tablet JAMES to przyjazny dla seniorów tablet do wideotelefonii i rejestrowania ważnych wartości zdrowotnych. W połączeniu z czujnikami witalnymi – wagą ciała i ciśnieniomierzem Bluetooth – Tablet JAMES działa jak cyfrowy trener zdrowia. Wartości określone za pomocą czujników Vital Sensors są przesyłane bezpośrednio do stacji, gdzie w każdej chwili można je wywołać. Ponadto dzięki funkcji wideotelefonii możliwe są kontrole medyczne online. Dzięki JAMESOWI uciążliwa podróż, którą Elfriede musiała odbywać na rutynowe kontrole, nie jest już konieczna. Dodatkowo tablet przypomina pacjentowi o przyjęciu ważnych leków i jest połączony z Centrum Opieki JAMES, w którym pracuje pielęgniarka Michaela.

Michaela dba o funkcje życiowe do 50 seniorów w Centrum Opieki i w przypadku nietypowych wartości kontaktuje się z osobą zainteresowaną i jej rodziną. Jeśli więc ciśnienie krwi Elfriede gwałtownie spadnie, ona i jej bliscy zostaną natychmiast poinformowani i skonsultowani co do dalszego postępowania.

Telemedycyna jako model przyszłości

Kuzyn Elfriede, Peter, również korzysta z funkcji zdrowotnych JAMES. Piotr nosi zegarek ratunkowy JAMES B6, który oprócz mobilnego telefonu alarmowego do domu specjalizuje się w mierzeniu pulsu i ciśnienia krwi. Kochający naturę senior dużo spaceruje, dlatego mierzy swoje wartości kilka razy dziennie. Uzyskane dane są następnie przesyłane bezpośrednio do JAMES APP, gdzie jego syn Gerhard może sprawdzić stan zdrowia ojca.