doctors_tablet_medea

Telezdrowie jako wsparcie w walce z izolacją społeczną

Austriacka firma dostarcza rozwiązania TeleCare, aby wspierać starszych członków rodziny w izolacji

Klagenfurt (OTS)Jedna trzecia wszystkich osób powyżej 65 roku życia w Austrii mieszka sama w domu i dlatego są zdani na siebie nie tylko w życiu codziennym, ale także w sytuacjach awaryjnych. Szczególnie w czasach kryzysu, takiego jak obecna pandemia koronawirusa, bliscy osób starszych są w ciągłym stanie zmartwienia i niepokoju, zwłaszcza że nie mogą odwiedzać swoich bliskich. Właśnie w tym miejscu pojawia się austriacka firma informatyczna ilogs:

Z pomocą urządzeń mobilnych i innowacyjnego oprogramowania, takiego jak rozwiązanie JAMES TeleCare, ilogs umożliwia zarówno osobom prywatnym, jak i instytucjom opiekuńczym przeprowadzanie wizyt online, a także profesjonalne usługi opiekuńcze za pośrednictwem wideo – takie jak podawanie leków.

ilogs healthcare - austriacki specjalista w dziedzinie e-zdrowia

Nauka i technologia sprawiają, że jest to możliwe.

Firma informatyczna ilogs healthcare z siedzibą w Klagenfurcie nad Wörthersee od 2005 roku tworzy mobilne rozwiązania w zakresie oprogramowania telezdrowotnego. Aby móc zagwarantować ciągłą innowacyjność swojej oferty produktowej, ekspert w dziedzinie e-zdrowia współpracuje z międzynarodowymi partnerami i renomowanymi instytucjami badawczymi. Od 2012 roku firma ilogs prowadzi intensywne badania w zakresie.
A
ctive Assisted Living (AAL). Wynik: rozwiązanie JAMES TeleCare do opieki online nad podopiecznymi. Ponadto ilogs jest firmą stojącą za MOCCA ONE, wiodącym na rynku oprogramowaniem e-health dla profesjonalnych usług opieki.

Stacja JAMES - wideotelefonia również dla osób starszych

Wyposażony w inteligentne oprogramowanie od ilogs, tablet JAMES oferuje odpowiedź na izolację społeczną wśród seniorów żyjących samotnie. Urządzenie okazuje się innowacyjną strategią rozwiązania zwłaszcza w sytuacjach pozamiejscowych – takich jak obecny kryzys Corony – w których wizyty rodziny lub profesjonalna opieka na miejscu nie są możliwe.

Szczególnie w obecnej sytuacji obowiązkowego oddalenia, izolacja społeczna i samotność osób starszych staje się poważnym problemem. Wiemy, że kontakty społeczne i opieka mogą być bardzo dobrze wspierane przez takie systemy jak rozwiązanie JAMES TeleCare.

Tablet JAMES nie pozostawia izolacji społecznej bez szans i oferuje łatwy sposób na wideotelefonię z bliskimi, szczególnie dla osób starszych. Ponadto w razie potrzeby można aktywować inne funkcje dostosowane do wieku, takie jak wezwanie pomocy, przypomnienie o zażyciu leków, prosty dostęp do Internetu lub rozrywka (gry, wiadomości, pogoda itp.). Tablet JAMES może być również wykorzystywany przez organizacje zawodowe, takie jak mobilna opieka domowa czy domy starców i domy opieki.

Stacja JAMES - wideotelefonia również dla osób starszych

Inteligentne urządzenie do wzywania pomocy JAMES zostało opracowane specjalnie dla potrzeb osób starszych: Wielu seniorów chodzi na co dzień bez opieki. Ta okoliczność często prowadzi do braku poczucia bezpieczeństwa przy wychodzeniu z domu i ogranicza jakość życia. JAMES Emergency Watch umożliwia autonomię i bezpieczeństwo za naciśnięciem przycisku: specjalistyczny smartwatch pomaga w codziennych zadaniach, umożliwia komunikację głosową z rodziną i przyjaciółmi oraz wzywa pomoc w razie potrzeby. Jako część rozwiązania JAMES TeleCare, do tej pory wspiera już tysiące starszych osób na całym świecie.