shutterstock_421732714

Wideotelefonia dla seniorów

Wideotelefonia łączy pokolenia

Maria ma 93 lata i mieszka razem ze swoją całodobową opiekunką Anną w swoim dużym mieszkaniu w Wiedniu. Poza wnukiem Gerhardem, który odwiedza ją w weekendy, reszta rodziny żyje w dobrym zdrowiu w słonecznej Karyntii. Ze względu na stosunkowo długą podróż, cała rodzina spotyka się tylko od czasu do czasu. Pandemia korony dodatkowo komplikuje tę okoliczność. Choć Maria cieszy się towarzystwem swojej opiekunki Anny, często nie pragnie niczego więcej niż zobaczyć swojego syna Piotra. Wielka tęsknota prowadzi często do faz depresyjnych i nadmiernej emocjonalności u Marii.

Wideorozmowy dla WSZYSTKICH!

Kuzynka Petera, Elfriede, miała rozwiązanie: Elfriede od dłuższego czasu posiada JAMES Tablet, tablet dla seniorów, przeznaczony specjalnie do wideotelefonii. Elfriede używa tabletu głównie po to, aby móc pójść na wizytę lekarską online, ponieważ gabinet lekarski, do którego ma zaufanie, jest stosunkowo daleko. Jednak tablet doskonale nadaje się również do utrzymywania prywatnych kontaktów. Po tym jak Piotr wypróbował tablet na swoim kuzynie, wyposażył w niego zarówno siebie, jak i swoją matkę Marię.

Najlepsze jest to, że Maria nie musi się krępować obsługi tabletu, gdyż wystarczy, że podniesie go i odłoży podczas wideorozmów syna – zupełnie jak przy prowadzeniu znajomej rozmowy telefonicznej. Maria nabiera również coraz większej pewności siebie i prowadzi już samodzielnie wideotelefoniczne rozmowy ze swoją drogą przyjaciółką Irmgard, która mieszka w domu opieki. W placówce opiekuńczej Irmgarda znajduje się nawet kilka tablic JAMES. Gdy dzwoni Maria, serwis JAMES Tablet Irmgard á la hotel zostaje przyniesiony bezpośrednio do pokoju. Od tej pory w każdej chwili może doświadczyć na żywo głosów i twarzy swoich bliskich.

Jednak Anna, opiekunka Marii, również jest zachwycona korzyściami płynącymi z tabletu; odkąd tablet JAMES działa w domu Marii, Anna może bez wysiłku rejestrować, a następnie zarządzać jej codziennymi zadaniami i czynnościami związanymi z opieką, korzystając ze zintegrowanego oprogramowania MOCCA ONE. MOCCA ONE jest wiodącą na rynku platformą w zakresie oprogramowania dla opieki mobilnej / ambulatoryjnej, a dla Anny, jako opiekunki pracującej 24/7, stanowi absolutne wzbogacenie jej rutyny pracy.